KONST / Litografier / Färglitografi 9065092
nr 906 5092
Acke Oldenburg
(1923-2005), Sverige
Färglitografi , Acke Oldenburg (1923-2005), klädsträck, 284/350, signerad. 1991, motivet: 47x63
Acke Oldenburg, född 1923 i Mora, död 2005, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 augusti 2014
kl 18:59:41
18/8 18:49:25
Acke Oldenburg
Läs mer om Acke Oldenburg